Ana içeriğe atla

Uyarlama Excel Dosyasının Yüklenmesi

Uyarlama Excel Dosyasının Yüklenmesi

Orchestra kurulduktan sonra uyarlamalar için şablon excel dosyasının indirilip belirlenen kapsamdaki sayfaların doldurulması gerekmektedir.

İş İhtiyaç Tanımı

  • Personel ve uyarlama bilgilerinin excelden danışman yüklemek istemektedir,

İşlem Adımları

Adım 1: Aşağıdaki menü yolunu izleyin

Ekranda görünen şablon dosya indir linkine basarak excel dosyasını indirin.

Dosyayı farklı bir isimle kaydederek doldurmaya başlayabilirsiniz. Bu excel dosyasında yapılan tüm uyarlamalar sonra değiştirilebilir ancak exceldeki kadar kolay olmayabilir, o nedenle excelden tüm uyarlamaları doğru, eksiksiz doldurup onay alarak ilerlemelisiniz.

Excel dosyasındaki sayfaların amaçları aşağıdaki gibidir, bu sayfalardan kullanılmayacak olan sayfaların gizlenmiş olması gerekmektedir.

Sayfa

Amaç

Modules Kapsamda kullanılacak modüllerin karşısına X yazılmalıdır.
Params Sistem parametreleri, modüllere ve kullanıma ilişkin önemli parametreleri düzenlemelisiniz. Her parametre karşısında açıklamaları yazmaktadır.
Apps Her modül birden fazla uygulamadan oluşmaktadır. Bu sayfa da kullanmak istediğiniz uygulamaları seçmelisiniz.
Workflows Kullanmak istediğiniz iş akışlarını aktifleştirin.
Infotypes Çalışanlara ilişkin saklanacak bilgitipleri bu sayfa da seçilir, ek olarak bu bilgitiplerini çalışanlar görecek/değiştirebilicek, ek dosya ihtiyacı var mı? İK onayı gerekli mi? Yöneticiler de görebilecek/değiştirebilecek mi seçimleri yapılmalıdır.
InfotypeSubtypes Bilgitipi alttipleri sayfasında gerekli alt tipler ayarlanmalıdır. Örnek olarak adres bilgitipinde sürekli adres ve geçici adres gibi.
CCodes Şirket kodları, müşterinizin mevcut bilançosu olan şirketlerini 4 krk ile kodlayarak tanımlayın.
PAreas Personel alanlarını şirket kodlarına bağlayarak tanımlayınız, personel alanları işyerlerinin coğrafi bölgelere gruplanmasıdır.
PSubAreas İşyerleri, yasal SSK nosu olan işyerlerini tanımlayınız, her işyeri mutlaka personel alanına bağlı olmalıdır.
EmpGroups Çalışan grupları, yasal statü, genelde 1-Normal, 2-Emekli, 3-Yabancı, 4-Çırak ve 5-Diğer olarak tanımlayabilirsiniz.
EmpSubGroups Çalışan alt grupları, bordro ve puantaj açısından farklılık olan çalışanların gruplanmasıdır.
Objects Şirket idari nesneleri, departmanlar, pozisyonlar, iş tanımları, nitelikler, görevler, iş aileleri
Relations Nesneler arasındaki bağlantılar
People Çalışan personel listesi, bu liste sistem bugün itibari ile aktif çalışan listesi olmalıdır.
EmpComm Çalışanlara ait iletişim bilgileri, alttip seçerken bilgitipi alttiplerinde tanımlanan kodlar kullanılmalıdır.
EmpAddress Çalışanlara ait adres bilgileri, alttip seçerken bilgitipi alttiplerinde tanımlanan kodlar kullanılmalıdır.
EmpObj Çalışan demirbaş listesi
EmpShifts Çalışan vardiya programları
EmpSalary Çalışan maaş bilgileri
Absences Devamsızlık türleri, kodlar, tanımlar ve kısıtlar
WageTypes Bordroda kullanılan ücret türleri
Holidays Resmi tatil günleri
Dws Günlük çalışma programları
Mws Aylık çalışma programları
Attendances Devam türleri, görev, eğitim gibi
AbsQuotas Devamsızlık kotaları
SchoolTypes Okul türleri
EduTypes Eğitim dalları
EmpQuotas Çalışan devamsızlık kotaları
Certificates Okul mezuniyet türleri
Sectors Sektör türleri
PrevJobTypes Önceki işveren iş türleri
PrevContTypes Önceki işveren sözleşme türleri

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.