Ana içeriğe atla

PANDEMİ SÜRECİNDE İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ DEĞİŞTİ

 

Şirketlerde salgın sürecinden en fazla etkilenen alanlardan biri olan insan kaynaklarında şimdi yönetimsel değişimler yaşanıyor.

Şirketlerin esnek çalışma modeline yöneldiği bu dönemde performansı düşürmeden iş sürekliliğini sağlamak en büyük öncelik olarak ortaya çıkıyor. İnsan kaynakları bölümlerinin bu konuda etkin rol üstlenmesi işleyişin sorunsuz sağlanmasındaki önemli faktörlerden biri.

Bu dönemde iş süreçlerinin sorunsuz devam etmesi, çalışan motivasyonun sağlanması ve karar süreçlerinin aksamaması için dikkat edilmesi gereken konular var.

LİDERLERE İHTİYAÇ VAR

Belirsizlik dönemlerinde kararlı ve güçlü liderler, çalışanların motivasyonunu ve organizasyonun gücünü artırır. Bu dönemde başarılı olan ve yükselişe geçecek şirketler belli bir amaca odaklanmış liderlerin önderliğinde olacaktır.

İNSAN KAYNAĞININ YETKİNLİĞİ

İçinde bulunduğu duruma ve değişikliklere hızla adapte olabilen çalışanlar şirketin performansını önemli ölçüde artırıyor. İş yapış biçimlerinin değişmesine ve yeni teknolojilere hızla alışabilmek iş akış süreçleri için büyük önem taşıyor.

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRME

Şirket performansını önemli ölçüde yükselten çalışanların ödüllendirilmesi oldukça önemli. Performansı artıracak hedeflemeler ve proje bazlı sistemlerle çalışanlar üzerinde pozitif bir etki kurulabilir.

HEM KOLAY VE HEM DE ZAMAN KAYBINI ORTADAN KALDIRAN ÇÖZÜMLER

Zamanın değerli olduğu iş dünyasında, zaman kaybını ortadan kaldırarak ofise gitmeden uzaktan İK ile ilgili form doldurma, imza alma gibi birçok sürecin pratik olarak gerçekleştirilmesine ve işlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesine olanak tanıyan uygulamalar yöneticilerin ve çalışanların memnuniyetini üst seviyeye taşıyor.

HRSP Orchestra İş ve İK Yönetimi Mobil Uygulaması geleceğin İK dünyasının inşasında önemli bir rol oynuyor.

Çalışanlar uygulamaya akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlar üzerinden ulaşarak hızlı bir şekilde kullanabiliyor, IK ve iş süreçleriyle ilgili ihtiyaçlarını kolayca karşılayabiliyor.

Bordro, puantaj, performans yönetimi, vardiya planlaması, personel yönetimi ve şirket gereksinimlerine göre özelleştirilebilen farklı modülleri ile tüm iş süreçleri mobil uygulama üzerinden yönetilebiliyor.

Böylece hem IK departmanları hem yöneticiler hem de çalışanların işi kolaylaşıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.