Ana içeriğe atla

Orchestra da Sistem Yöneticisinin Başlamış İş Akışlarını Düzenlemesi, İptal Etmesi

Orchestra da Sistem Yöneticisinin Başlamış İş Akışlarını Düzenlemesi, İptal Etmesi

Orchestra kullanan şirketler de insan kaynaklarında CLIENTADMIN rolü verilen kullanıcılar sistemde başlamış olan iş akışlarını silebilir, verilerini düzenleyebilir ya da sorumlu kullanıcısını değiştirebilirler.

İş İhtiyaç Tanımı

  • Bazen yanlış açılan iş akışlarının iptal edilmesi gerekebilir,
  • Bazen sorumlusu olmayan ya da işten ayrılan iş akışlarında formun sorumlu personelinin değiştirilmesi gerekebilir, örnek izin talebinin gönderildiği yönetici eğer işten ayrıldı ise bu formun başka bir yöneticiye aktarılması gerekebilir.
  • Bazen yanlış veri içeren formların üzerindeki verilerin değiştirilmesi gerekebilir,

İşlem Adımları

İş Akışları > İş Akışları Analiz uygulamasına gidin.

Mevcut iş akışını silme

  • İş akışını seçerek satır sonundaki sil düğmesine basarak silebilirsiniz.
  • Silinen iş akışları veritabanında saklanmaya devam edecektir.

Bir iş akışının sorumlusunu değiştirme ya da formun durumunu değiştirme

  • İş akışını seçerek gönder düğmesine basarak yeni sorumlunun personel numarasını girebilir ya da yeni durumunu seçebilirsiniz.

Bir iş akışındaki form bilgilerinin değiştirilmesi

  • Form üzerindeki tüm alanlar etkin olarak ekrana gelecektir. İstenilen form alanları değiştirilebilir.

Teknik Ad

#/orcapp/sys_workflows

İlgili Rol(ler)

Sistem Yöneticisi (CLIENTADMIN)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.