Ana içeriğe atla

İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

 


Pandeminin iş dünyasından toplumsal hayata kadar pek çok alanda neden olduğu değişikliklerle, iş hayatında ve insan kaynaklarında da süreçler baştan tanımlanmaya başladı.

İş dünyası son dönemde pek çok değişiklik ve yenilikle karşı karşıya kaldı. Dijital süreçler, eskisine oranla çok daha hızlı bir şekilde hayata geçmeye başladı. Bu durum insan kaynaklarında da yeni bir dönemin kapısını araladı.

PANDEMİ DÖNEMİNDE İNSAN KAYNAKLARINDA NELER DEĞİŞTİ?

İnsan kaynaklarında dijital dönüşüm Covid-19’un çok öncesinde başlamış olsa da yaşanan süreç şirketlerin buna ne kadar ihtiyacı olduğunu daha net bir şekilde gösterdi. Her şeyin uzaktan ama eskisinden daha motive ve yüksek performansla yapılması gereken bu dönemde, insan kaynaklarında dijitalleşme çalışmaları hız kazandı.

Bordro, işe alım, performans değerleme, çalışan memnuniyeti gibi alanlar insan kaynaklarında dijital dönüşümün en net hissedildiği süreçler oldu.

UZAKTAN ÇALIŞMADA İŞ SÜREÇLERİ

Şirketlerin tamamen uzaktan çalışma ya da haftada birkaç gün uzaktan çalışma gibi farklı iş süreçleri gelişti. Bu durumda insan kaynakları ve yöneticilerin, çalışan verimliliği ve performans gibi süreçleri etkin bir şekilde yönetebilmesi daha önemli hale geldi. Aynı zamanda çalışanların da ihtiyaç duydukları dokümanlara hızla ve pratik bir şekilde ulaşabilmesi uzaktan çalışmayı daha da kolaylaştırdı.

İK ARTIK ÇALIŞANLARIN CEBİNDE

Herkesin elinde akıllı telefonların olduğu bu dönemde personel verileri, izinleri gibi süreçlerin hala kağıt üzerinde takip edilmesi geride kalıyor.

HRSP Orchestra ile İK ve İş Süreçleri, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerden büyük kurumsal firmalara her firma için kolayca dijitalleşiyor.

HRSP Orchestra ile; çalışanlar mobil cihazlar üzerinden izin verilen ana veri, zaman bilgileri, bordro ve yasal dokümanlara erişebiliyor, değişiklik isteyebiliyor ya da değişiklik yapabiliyor.

Tüm iş akışları, mobil cihazlar üzerinden yönetiliyor. İzin talepleri, avans, seyahat masraf bildirimi, eksik saat tamamlama süreçleri ve şirketlerin ihtiyaç duyacağı farklı özel iş akışları mobilden yönetiliyor.

Şirket içi duyuru paylaşma, performans yönetimi, işe yerleştirme gibi modüller ile insan kaynakları alanında her konuya uygun çözümler sunuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.