Ana içeriğe atla

Çalışanların Bordrolarını İndirmesi ve Görüntülemesi (Web ve Mobil Uygulama)

Çalışanların Bordrolarını İndirmesi ve Görüntülemesi (Web ve Mobil Uygulama)

Orchestra kullanan şirketler de çalışanlar bordro zarflarını mobil ya da web arayüzünden indirebilirler. Bu uygulama ile çalışanların bordro zarfları için insan kaynakları departmanlarına gitmeleri gerekmez ya da insan kaynakları bordro zarfı dağıtılması için ek zaman ve efor harcamaz.

İş İhtiyaç Tanımı

 • Şirket bordro zarflarını çalışanlarına ibra etmek zorundadır,
 • Bordro zarflarının çalışanlar tarafından istenildiği zaman alınabilmesi bazı kurum başvurularında gereklidir,

Çalışanların Bordro Zarfı Almaları İçin İzleyeceği Adımlar (Web Portal)

Adım 1: Personel Servisleri > Bordro Zarfım menüsüne ulaşın.

Adım 2: TC Kimlik no nuzu girin ve istediğiniz bir dönemi seçin.

Çalışanların Bordro Zarfı Almaları İçin İzleyeceği Adımlar (Mobil Uygulama)

Adım 1: Personel Servisleri > Bordro Zarfım menüsüne ulaşın.

Adım 2: Uygulama şifrenizi tekrar girin ve bordro döneminizi seçerek bordro zarfınızı alın.

Mobil uygulama da farklı olarak bordro çıktısı alabilmek için şifrenin tekrar girilmesi gerekmektedir.


Teknik Ad

ESS_PAYROLL_SLIP_RFC

Uygulama Parametreleri

Aşağıdaki parametreleri kullanarak bu uygulamayı uyarlayabilirsiniz.

 • PAYROLL_GROSSES : Bordro zarfında en sol kazançlar kolonunda gözükecek ücret türü kodları girilir.
 • PAYROLL_GROSSES_ADD : Bordro zarfında en ek kazançlar kolonunda gözükecek ücret türü kodları girilir.
 • PAYROLL_LEGALS : Bordro zarfında yasal ücretler kolonunda gözükecek ücret türü kodları girilir.
 • PAYROLL_LEGALS_SUM : Bordro zarfında yasal ücretler toplamına eklenece gözükecek ücret türü kodları girilir. Eğer bordroda /112 ücret türü yasal kesintiler toplamı var ise dikkate alınmaz.
 • PAYROLL_DEDUCTIONS : Bordro zarfında özel kesintiler kolonunda gözükecek ücret türü kodları girilir.
 • CLOSEPAYROLLSLIPSCREEN : Bordro zarfı uygulamasının kapatılması gerektiği durumlarda bu parametre true yapılır. Örnek olarak İK departmanı bordroları açmıştır, ancak bir şekilde kimsenin girmemesini istediği durumlarda bu parametre ile ekran kapatılabilir.
 • COUNTOFPAYROLLMONTSFORSLIP : Bordro zarfı uygulamasında listelenen bordro dönemleri sayısıdır. Önceki ay 1 olmak üzere göre geriye doğru ay sayısı girilir. Örnek olarak eğer çalışanın son 12 aya ait bordrolarını görmesini isterseniz, bu durumda bu parametre 12 olmalıdır.
 • DAYTOSHOWLASTPAYROLLMONTH : Son aya ait bordro zarfının görüntülenmesi istenen ayın günü girilir. Örnek olarak önceki ay bordrosunun cari ayın 5inde görünmesi istenirse bu parametreye 5 girilmelidir.
 • PAYROLLSLIPFROMSAP : Bordro zarfı SAP den gösterilmesi isteniyorsa bu parametre true girilmelidir. bu durumda ücretlerin girildiği parametre değerleri dikkate alınmaz.

İlgili Yazılar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.