Ana içeriğe atla

Orchestra Kişisel Bilgilerim Değişiklikleri

 

Personellerin Kişisel Bilgilerini Kontrol Etmesi ve Değişiklik Yapması

Hedef

Çalışanlar personel idaresi modülünde kişisel bilgiler bilgitipindeki bilgilerini kontrol edip, gerektiğinde değişiklik taleplerinde bulunabilirler. Kişisel bilgiler bilgitipinde çalışanın ad, soyadı, doğum tarihi, doğum yeri, çocuk sayısı gibi kişisel bilgileri saklanmaktadır.

Rol(ler)

Personel (EMPLOYEE) rolüne sahip kullanıcılar tarafından başlatılabilir.

Kişisel Bilgilerin Görüntülenmesi ve Kontrol Edilmesi

1. Sol menüden Personel Servisleri > Personel Bilgitiplerim > Kişisel Bilgilerim yolu izlenir:

2. Kişisel bilgileriniz liste olarak gelecektir. Bu ekranda detaylı görüntülemek için detay bakış düğmesine, değişiklik talebi için değiştir düğmesine basabilirsiniz.

3. Bilgitipi detay ekranında değişiklik yapılması durumunda değişiklik için neden girilmelidir. İnsan kaynakları kurallarına göre ek dosya da eklemek gerekebilir.

4. Değişikliğinizi yaptıktan genel bakış ekranında değişiklik talebi de görünecektir.

 Süreçle İlgili Notlar:

·       Düzeltme talepleri tablosunda isterseniz yapmış olduğunuz değişikliği isterseniz iptal edebilirsiniz, ancak yapılan değişiklik üzerinde tekrar bir düzenleme yapmak mümkün değildir.

·       Bilgitipinde değişiklik onayda bekliyor ise ikinci bir değişiklik talebi yapılamamaktadır.

·       Bilgitipi insan kaynaklarında personel verinizden sorumlu kullanıcı tarafından onaylandığı anda değişiklik ana verilerinize yansıyacaktır.

·       İnsan kaynakları değişiklik talebinizi reddedebilir ya da revize isteyebilir.

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş Orchestra ilk girişinin yapılabilmesi için şirketinize açılan web portal linkinden erişim sağlayarak Şifremi Unuttum linkini tıklamalısınız. İş İhtiyaç Tanımı Çalışanlar ilk defa orchestra sistemine bağlanmaları gerekmektedir, Çalışanlar şifrelerini unutmuş olabilirler, İşlem Adımları Adım 1: Şirketiniz orchestra portal adresine giriniz. Adım 2: Şifremi Unuttum linkine basınız ve şirket e-postanızı giriniz. Adım 3: E-Postanızı kontrol ediniz, gelen linki tıklayınız. Açılan ekrandan şifrenizi belirleyerek sisteme giriş yapınız. Önemli Notlar Gelen e-posta JUNK a düşmüş olabilir, info@orchestra-bu.com adresini kontaklarınıza kaydediniz. Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra aynı kullanıcı ve şifre ile mobil uygulamadan da giriş yapab