Ana içeriğe atla

SAP HCM E-Beyanname İyileştirmeleri


E-Beyanname çıktısını aldığınız mevcut programınız ile ilgili yeni güncellemeler gelmiştir. Özetle güncellenen konular ve iyileştirme maddeleri aşağıdaki gibidir.


  • Mevcut durumda E-Beyanname alınmak istendiğinde eski yöntem olan XML alma işleminden farklı olarak sistem size tek bir kanun ya da SGK işyeri seçseniz bile her zaman tüm kanun ya da SGK işyerlerinin toplamını çıktıda veriyordu. Artık aynı eskisi gibi sizin seçtiğiniz kanun ya da SGK işyerlerinin çıktıya gelmesi sağlandı.

 

  • Mevcut durumda E-Beyanname çıktısı için tek seçenek vardı. Ya EXCEL olarak alıp hiç dosyayı değiştirmeden sisteme yüklemek gerekiyordu ya da çıktıyı alırken sonuna .TXT yazıp almak gerekiyordu. TXT olarak alınan dosyadan da kontrolleri yapmak oldukça zor oluyordu. Yeni güncelleme ile seçim ekranından yapacağınız seçim kriteri yardımıyla ister TXT ister EXCEL formatında çıktı alabilmeniz sağlandı. Ayrıca EXCEL formatında çıktı aldığınızda da alan içinde verilerin başındaki “0” ların yok olmaması sağlanmış oldu.


  • Muhtasar bildiriminde şimdiye kadar genellikle muhasebe bölümünün yaptığı Vergi Bildirimi için de mevcut E-Beyanname programınıza Vergi Bildirimi işlevi eklendi. Vergi Bildirimini sistemden TXT ya da EXCEL formatında alıp muhtasara yüklemeniz sağlandı. Vergi Bildirimi ile alınacak olan değerler ve kolon başlıkları aşağıdaki gibidir. Yalnız bu verilerin alınabilmesi için OSS notu sisteminize yüklendikten sonra fonksiyonel danışmanınız ile ayrıca bir uyarlama yapmanız da gerekmektedir.

 

Vergi Bildirimi Çıktı Örneği
 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş Orchestra ilk girişinin yapılabilmesi için şirketinize açılan web portal linkinden erişim sağlayarak Şifremi Unuttum linkini tıklamalısınız. İş İhtiyaç Tanımı Çalışanlar ilk defa orchestra sistemine bağlanmaları gerekmektedir, Çalışanlar şifrelerini unutmuş olabilirler, İşlem Adımları Adım 1: Şirketiniz orchestra portal adresine giriniz. Adım 2: Şifremi Unuttum linkine basınız ve şirket e-postanızı giriniz. Adım 3: E-Postanızı kontrol ediniz, gelen linki tıklayınız. Açılan ekrandan şifrenizi belirleyerek sisteme giriş yapınız. Önemli Notlar Gelen e-posta JUNK a düşmüş olabilir, info@orchestra-bu.com adresini kontaklarınıza kaydediniz. Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra aynı kullanıcı ve şifre ile mobil uygulamadan da giriş yapab