Ana içeriğe atla

Seyahat Yönetimi Uyarlama Adımları

Seyahat yönetimi modülünde bu makale de anlatılan uyarlamaları yaparak şirketinize uygun bir seyahat iş süreçlerini oluşturabilirsiniz.

Bu uyarlamaları yapabilmek için sistem yöneticisi rolünün kullanıcınızda olması gerekmektedir. Bu rol olduğunda menü de Ayarlar görünecektir.

Seyahat Nedenlerinin Tanımlanması

Ayarlar > seyahat yönetimi > seyahat nedenleri menü yolunu takip edin, gelen ekrandan seyahat formlarında seçilecek seyahat nedenleri türlerini uyarlayın.

Nedenlerin uyarlanması ile seyahat talep formlarında hangi nedenden ötürü seyahat talepleri yapıldığını kolaylıkla raporlayabilirsiniz.

Masraf Çeşitlerinin Tanımlanması

Ayarlar > seyahat yönetimi > masraf çeşitleri menü yolunu takip edin, gelen ekrandan seyahat formlarında girilecek masraf çeşitlerini tanımlayın.

Örnek masraf çeşitleri; otel, yemek, otopark, pansiyon gibi sistemde standart oluşturulmuştur.

Mali İşler Sorumlu Personellerin Tanımlanması

Ayarlar > seyahat yönetimi > parametreler menü yolunu takip edin, gelen ekranda COPERNR parametresine mali işler de gelen formları inceleyecek kişilerin sicil numaralarını girebilirsiniz.

Örnek olarak bireysel ve ekip olmak üzere iki farklı ödül grubu eklenmiştir

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

Elektronik İmza Modülü Orchestra Mobil Uygulamamızda Müşterilerimize Açıldı

İnsan kaynakları sistemlerindeki en önemli açıklardan birisi olan hukuksal dayanak eksikliğini orchestra'ya eklediğimiz elektronik imza modül ile artık karşılıyoruz. İnsan kaynaklarında bordro, puantaj, personel izin dokümanları ve birçok iş akışında artık gerekli belgeleri orchestra mobil kullanan müşterilerimiz kolaylıkla çalışanlarının imzalamasını isteyebilecekler. Böylelikle, şirketlerin özellikle yasal uyuşmazlık durumlarında sistemden yaptıkları onaylama işlemlerinin artık hukuksal kanıtı da olacak. Modülümüzü aktifleştiren müşterilerimizde artık aşağıdaki işlemler personellere açılacak; Her personel bordro zarfını gördüğü ekranda tek tuşla zarfına imza atabilecek, Her personel izin mutabakatını gördüğü ekranda tek tuşla mutabakat yazısını imzalayabilecek, Personeller imzaladıkları dokümanları istedikleri zaman indirebilecekler, İnsan kaynakları imzalanan dokümanları ayrı

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.