Ana içeriğe atla

Ödül Yönetimi Uyarlama Adımları

Ödül yönetimi modülünde bu makale de anlatılan uyarlamaları yaparak şirketinize uygun bir ödüllendirme formunu oluşturabilirsiniz.
Bu uyarlamaları yapabilmek için sistem yöneticisi rolünün kullanıcınızda olması gerekmektedir. Bu rol olduğunda menü de Ayarlar görünecektir.

Yılın Enleri Aktif Dönem Seçilmesi

Ayarlar > ödül yönetimi > parametreler menü yolunu takip edin, gelen parametre ekranından Yılın Enleri iş akışının aktif olacağı dönem aralığını belirleyebilirsiniz.

Parametreye giriş yaparken format aşağıdaki gibi olmalıdır:

YYYYAADD-YYYYAADD

Örnek : 2020 Aralık ayında formun aktif olması için yapılacak giriş 20201201-20201231 şeklinde olmalıdır.

Ödül Kategorilerinin Belirlenmesi

Ayarlar > ödül yönetimi > ödül kategorileri menü yolunu takip edin, gelen ekrandan ödül kategorilerini belirleyebilirsiniz.

Örnek ödül kategorileri; fark yaratanlar, işbirliği geliştirenler ve müşteri memnuniyeti oluşturanlar olarak eklenmiştir.

Ödül Gruplarının Belirlenmesi

Ayarlar > ödül yönetimi > ödül grupları menü yolunu takip edin, gelen ekrandan ödül gruplarını belirleyebilirsiniz.

Örnek olarak bireysel ve ekip olmak üzere iki farklı ödül grubu eklenmiştir

Ödül Miktarlarının Belirlenmesi

Ayarlar > ödül yönetimi > ödül miktarları menü yolunu takip edin, gelen ekrandan ödül miktarlarını belirleyebilirsiniz.

Ödül Metotlarının Belirlenmesi

Ayarlar > ödül yönetimi > ödül metotları menü yolunu takip edin, gelen ekrandan ödül metotlarını belirleyebilirsiniz.

Örnek olarak kişiselleştirilmiş ve maddi olarak iki kayıt eklenmiştir.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması

ESS Zaman Bilgilerim - İzin Mutabakat Formunun Alınması Çalışanlar orchestra da yıllık izin mutabakat formlarını alabilirler. Bu sayede insan kaynakları çalışanlar ile izin kalan günleri konusunda sürekli mutabık kalacaktır. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan kalan izin hakkı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir, İnsan kaynakları izin mutabakatı konusunda çalışanları ile her zaman mutabık olmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: Personel servisleri > Zaman Bilgitiplerim > Yıllık İzin Mutabakat Formu menü yolunu takip edin. Adım 2: Yıllık izin kalan gününüzü görüntüleyebilir, ardında çıktısını alabilirsiniz. Örnek izin mutabakat formu çıktısı, (çıktı formatı şirket bazlı değişiklik gösterebilir) Önemli Notlar --

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi

İş Akışlarım - Yıllık İzin Talebi Çalışanlar orchestra da yıllık izin taleplerini web ya da mobil uygulama üzerinden yapabilirler. İş İhtiyaç Tanımı Çalışan izin talebi yapmak istemektedir, İşlem Adımları Adım 1: İş Akışlarım menüsünü tıklayın. Adım 2: İş akışları içerisinden yıllık izin talebi formunu seçin. Adım 3: Gelen form ekranında izin talebinizle ilgili açık olan alanları doldurun. Adım 4: Mobil uygulamada iş akışlarına erişim; Önemli Notlar İzin talebiniz yönetici onayına sunulacaktır, formunuzun durumunu gelen kutusu -> beklediğim talepler ekranından takip edebilirsiniz.

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş

İlk Şifrenin Belirlenmesi ve İlk Sisteme Giriş Orchestra ilk girişinin yapılabilmesi için şirketinize açılan web portal linkinden erişim sağlayarak Şifremi Unuttum linkini tıklamalısınız. İş İhtiyaç Tanımı Çalışanlar ilk defa orchestra sistemine bağlanmaları gerekmektedir, Çalışanlar şifrelerini unutmuş olabilirler, İşlem Adımları Adım 1: Şirketiniz orchestra portal adresine giriniz. Adım 2: Şifremi Unuttum linkine basınız ve şirket e-postanızı giriniz. Adım 3: E-Postanızı kontrol ediniz, gelen linki tıklayınız. Açılan ekrandan şifrenizi belirleyerek sisteme giriş yapınız. Önemli Notlar Gelen e-posta JUNK a düşmüş olabilir, info@orchestra-bu.com adresini kontaklarınıza kaydediniz. Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra aynı kullanıcı ve şifre ile mobil uygulamadan da giriş yapab